Připravili jsme pro vás značené běžecké trasy parkem okolo hradu Špilberk, dominanty Brna. Na třech různě obtížných stezkách se můžete poměřit sami se sebou nebo s některým ze závodních běžců, kteří si je proběhli či proběhnou.

Trasy v různých formátech pro stažení do gps zařízení jsou ke stažení v souboru ZIP.

ČERNÁ TRASA

Nejtěžší – černá závodní trasa měří 2,66 km s převýšením 90 metrů. Zavede vás do všech koutů parku, budete si užívat prudkých výběhů a stejně tak i seběhů. Svoji sílu a obratnost si dokážete na výbězích po schodech. Užijete si pár rovných úseků a odměnou vám budou výhledy na Brno z neobvyklých míst.

 

ČERVENÁ TRASA

Středně těžká červená tréninková měří 1,55 km a převýšení vám nabídne 37 metrů. Chcete tempový trénink s táhlými výběhy a rovinatými úseky? Optimální trasa pro vás.

 

MODRÁ TRASA

Nejlehčí modrá vyhlídková trasa vás zavede až na samý vrchol parku, po jehož obvodu se proběhnete a zrelaxujete po náročném tréninku. Můžete ji využít i pro intervalový trénink a nácvik běžecké techniky. Rovinaté úseky jsou přímo stvořené pro nácvik běžecké abecedy. Mírná klesání a ještě mírnější stoupání vás příjemně zahřejí před těžkým tréninkem. Trasa měří 1,16 km s převýšením 22 metrů.

 

loading