Brněnský půlmaraton běžcům nabízí jedinečnou šanci proběhnout se místy, kudy to za normálních okolností jde jen velmi stěží. Start i cíl se nachází v centru Brna na historickém náměstí Svobody.

náměstí Svobody Odtud se závodníci vydají buď na jeden okruh dlouhý 10,55 km, nebo zdolají celou trať půlmaratonu v délce 21,1 km (čekají na ně okruhy dva). Ze startu se závodní pole rozeběhne mírně z kopce pěší zónou Masarykovy ulice 

Masarykova ulice

a pokračovat bude po ulici Nádražní a Nové Sady až k hale Rondo.

hala Rondo

Podél řeky Svratky ulicí Poříčí se závodníci dostanou až k areálu BVV. Následuje krátký úsek podél a běžci se rychle dostanou k Velodromu (brněnským známý jako „Favál“). A tady je čeká něco, co jim nenabídne asi žádný jiný podobný závod. Na všechny čeká absolvování jednoho okruhu po povrchu, který jinak brázdí jen galusky dráhových speciálů.

Velodrom

Na Velodromu je také připravena první občerstvovací stanice. Voda, iontové nápoje, ovoce atd.

Vzápětí následuje další dlouhý úsek podél areálu BVV a běžci se dostanou k bráně číslo 7, kde začíná část závodu areálem výstaviště. Po vyběhnutí bránou číslo 10 a po zdolání krátkého stoupání se provléknou kolejovou smyčkou u tramvajového depa.

depo Pisárky

Výstaviště budou mít po pravé ruce v dlouhém rovném úseku, vedoucím ulicí Hlinky až k hlavnímu vchodu a nádvoří výstaviště. Tam je připravena druhá občerstvovací stanice pouze s pitným režimem.

BVV

Dále se trať u hotelu Voroněž napojuje na již známou trasu. V jejím protisměru se běžci dostávají zpět na  náměstí Svobody, kde je mohou povzbudit přítomní diváci. Do cíle se však dostanou až po otočce na Rašínově ulici, po které je čeká již jen 150 metrů dlouhý finish a cíl. A pro ty, co si dají celý půlmaratón pěkně ještě jednou:).

Celá trať je oficiálně změřena v souladu s pravidly atletiky, schválenou metodikou IAAF/AIMS pro měření tratí mimo dráhu a její délka odpovídá délce půlmaratonu, tj. 21 097,5 m.

loading