Závod se koná v neděli 20. 5. 2018 od 10 hodin v budově AZ Tower v Brně.

Vyzvednutí startovních čísel:

  • v pátek 18. 5. 2018 od 10:30 do 17:30 v Běžecké speciálce na Gorkého 40
  • v neděli 20. 5. 2017 od 8:00 v prostorách AZ Tower 

Registrace nově příchozích bude možná ještě na místě i v průběhu závodu.

V prostoru zázemí pro závodníky v budově AZ Tower bude k dispozici místnost s možností úschovy věcí (1.NP vstup zvenku budovy nalevo od hlavního vchodu) a toalety (3.NP). Mobilní toalety budou i před budovou AZ Tower.

Startovní číslo si připevněte na hruď. Čip obdržíte až ve startovním koridoru. Připevněte ho na pravou nebo levou nohu – pásek je součástí čipu. Čip odevzdejte ihned po doběhu v cíli.

Po závodě dostanete občerstvení: nápoj hned po doběhu v 30. NP a poté bude jídlo a pití k dispozici v prostorách restaurace a kavárny v 3. a 2. NP.

Běží se po schodech z 1. NP do 30. NP. Intervalový start je u hlavního vchodu do budovy, poté závodník absolvuje cca 25 m okolo výtahů k začátku betonového schodiště.

pokyny_1pokyny_2pokyny_3

 

 

 

 

Výstup do každého patra zahrnuje schody s mezipatrem, schody jsou 15 cm vysoké, jejich nášlap je 30 cm, sklon schodiště je 27,60° (1.NP – 3.NP) a poté  26,57° (3.NP – 30.NP). Celkem zdolají závodníci 631 schodů do cíle závodu. Poté mohou mimo soutěž vystoupat ještě 64 kovových schodů na úplný vrchol AZ Tower. Závodníci mohou při běhu používat jako oporu zábradlí.

Startuje se intervalově. V první vlně startují elitní běžci, poté skupiny podle startovních čísel (1-50, 51-100, 101-150 atd.) Předběžný rozpis startu prvního závodníka skupiny bude zveřejněn předem a na místě vyhlašován moderátorem. V rámci skupin doporučujeme řadit se dle startovních čísel, nebude to však striktně vyžadováno ani sankcionováno. Pořadatel si zároveň vyhrazuje právo rozhodnout o pořadí startujících a určení startovního intervalu i v průběhu závodu.

Zkontrolujte před startem upevnění čipu. Bez čipu vám nebude změřen čas.

Po doběhnutí do 30. NP odevzdejte prosím čip a snažte se neblokovat cíl ostatním závodníkům. Přesuňte se do prostoru určeného pro občerstvení a odpočinek a využijte možnost vystoupat na úplný vrchol AZ Toweru. Na vyhlídkové plošině si můžete pořídit památeční fotografii. Ta bude k dispozici na webu zdarma ke stáhnutí.

Zpět dolů se vydejte výtahy, které jsou ve 28.NP. Dojděte k nim po schodech z 30. NP do 28. NP po vnějším okraji schodiště. Buďte prosím ohleduplní a uvolněte vždy místo ještě závodícím běžcům.

Systém závodu je dvoukolový. Všichni přihlášení závodníci absolvují jeden kvalifikační výběh. Po doběhnutí všech sledujte prosím výsledkovou listinu v 1.NP AZ Toweru a pokyny moderátora, který vyhlásí závodníky pro finálové kolo. Do finále postupuje 30 nejrychlejších mužů a 10 žen celkového pořadí plus první tři z každé věkové kategorie. Druhý výběh není povinný, vzejde z něj ale konečné pořadí na stupních vítězů v jednotlivých kategoriích. Finalisté startují v pořadí od nejpomalejšího času k nejrychlejšímu z kvalifikačního kola. Čip obdrží opět ve startovním koridoru.

Vyhlášení výsledků a dekorování vítězů proběhne do 20 minut po skončení finále.

Informace pro diváky: V průběhu závodního dne je pro diváky připraven doprovodný program před budovou AZ Tower, v jeho 1.NP a k dispozici je i možnost občerstvení v restauraci a kavárně v 3. a 2. NP. Do všech těchto prostor vedou samostatné dveře a schody. Vstup na závodní schody ani na vrchol budovy nebude pro diváky a návštěvníky možný!

Parkování: V den závodu je možné parkovat v okolí AZ Toweru na volných plochách. Nejbližší zastávka MHD je Strážní (bus č. 60).

Časový harmonogram závodního dne:

od 8:00 vyzvedávání startovních čísel a registrace na místě
od 10:00 start prvního ze závodníků
cca 12:00 start finále
20 min po finále vyhlášení výsledků a dekorování vítězů jednotlivých kategorií

Oficiální výsledky: Každý účastník obdrží svůj výsledný čas sms zprávou po zpracování výsledků a zveřejnění na webu www.behejbrno.com. Výsledky budou také průběžně vystavovány na informační tabuli přímo v budově AZ Tower.

loading